St.hippolyt Brandon

Brandon - hypoalergénna výživa pre kone s glyx-faktorom
Brandon je jedinečný, inovatívny, hypoalergenný výživový krmný koncept zakládajúcí sa na najaktuálnejších výživovo fyziologických poznatkoch. Jedná sa o plnohodnotné, chutné krmivo pre kone s nízkým alergénnym potenciálom, ktoré je plne vitaminizované a mineralizované.
Brandon je klinicky overený produkt a je veľmi vhodný pre kone s najrôznejšími požiadavkami na zloženie celkovej dennej krmnej dávky. Vďaka nízkemu glykemickému indexu ( *Glyx-faktor ) je Brandon vhodný i špeciálne pre kone, u ktorých je nutné dbať na nízky obsah ľahko stráviteľnej energie.
Pocit nasýtenia prostredníctvom špeciálnej kompozície vláknin.
Hlavnou zložkou krmiva je vysoko hodnotná lucerka z oblasti Champagne. Pomocou zvýšenej mikrobiologickej fermentácie týchto vláknin v hrubom čreve sa mení počet a zloženie mastných kyselín s krátkymi reťazcami, čím je výrazne podporené kontinuálne vyprázdňovanie žalúdku a absorpcia výživných látok. V dôsledku toho dochádza iba k nízkym výkyvom krvného cukru, resp. hladiny inzulínu po prijatí potravy a k dlhodobému pocitu nasýtenosti. Tento účinok pretrváva po dlhšiu dobu.
Minerálne látky, vitamíny a antioxidanty dodávajú vitálne látky
Ďalšie krmné komponenty obsahujú vysoko hodnotné zdroje energie a vlákniny, biologicky vysoko dostupné minerálne látky, vitamíny a antioxidanty. Pôsobia preukázateľne pozitívne na príjem výživných látok z tráviaceho traktu, regulačne na hladinu krvnej glukózy a inzulínu, podporne na imunitný systém, sú antioxidatívne a chránia sliznice.
Nízky alergénny potenciál
Spracovanie obsiahnutých hypoalergénnych látok, receptúra bez použitia bylín, vynechanie obilovín v produkte Brandon xl a ďalej laktofermentácia jačmenných vločiek, resp. vločiek prosa v produkte Brandon xs a xp, prináša u tohoto krmného produktu nízky alergénny potenciál. Tím je Brandon i pre kone s alergickými problémami, resp. s problémami žalúdka a trávenia veľmi dobre poživateľný a stráviteľný.
Krmivo pre rôzne potreby, požiadavky.
Brandon je koncentrovaná plnohodnotná a vyvážená výživa pre kone, ktorá môže byť podávaná ako suchá, tak i vo forme krmnej kaše. V dôsledku inovatívneho zloženia je vhodná pre najrôznejšie oblasti použitia. Pritom Brandon môže nahradiť obvyklé energetické krmenie alebo môže byť obmedné podávanie objemového krmiva, poprípade po konzultácii s veterinárom môže byť úplne vynechané. Brandon je dodávaný v troch variantách: Brandon XS, Brandon XL, Brandon XP.