HLAVNÝ KRMNÝ PROGRAM 


 Hlavný krmný program

Hlavný krmný program pre kone firmy Hippolyt vyniká skvelými charakteristickými vlasnosťami.

Všetky krmiva pre kone Hippolyt sú bohaté na vlákninu a oleje a majú mierny obsahu škrobu, čím sa výrazne odlišujú od obvyklých bežných energetických krmných zmesí pre kone alebo od obilnín. Použitím vybraných „dodávateľov“ aminokyselín je pokrývaná potreba bielkovín, bez toho aby kôň bol zbytočne zaťažovaný vysokými dávkami proteinov.

Vysoko otvorené obiloviny

Obiloviny spracované v krmivách St. Hippolyt sú pečlivo pred čistené a intenzívne omývané. Životné pochody v každom zrne, ktoré bolo pôvodne „úplne zrelé“ sa prostredníctvom bobtnatia v temperované vode aktivujú a tým vznikajú enzýmaticky aktívne látky. Vo veľmi podstatnom rozsahu pracujúce enzýmy štiepia obilné škroby a bielkoviny. Následne je hydrotermický rozštiepené obilie upražené. Vznikajú aromatické, ľahko stráviteľné obilné vločky najvyššej kvality, ktoré sú pre citlivý tráviaci aparát koňa veľmi vhodné.

Koncentrované prírodne látky

V súlade s princípom „Krmiť ako príroda“ je používáne veľké množstvo krmných komponentou bohatých na vitálne látky, ktoré krmivá obohacujú spôsobom úplne prírodným a prirodzeným. K nim patria kukuričné a pšeničné klíčky, jačmenné klíčky, zložky vínneho hrozna, ale taktiež morské komponenty ako riasy, vápenec z koralov, plody mora i morská a himalájska soľ. Nesmú chýbať ani rozličné ovocné a zeleninové komponenty, ktoré spolu s trávení podporujúcou vlákninou prinášajú veľké množstvo sekundárnych rastlinných látok.

Veľkolepá pestrosť olejov

Hlavné krmiva St. Hippolyt obsahujú za studena lisované rastlinné oleje, ktoré sú získavané špeciálnymi sedimentačnými postupmi. Ľanové a slnečnicové semienka, kukuričné a pšeničné klíčky ponúkajú pestré množstvo životne dôležitých vzorcov mastných kyselín Omega - 3 a sekundárne rastlinné látky, ktoré by pri obvyklých spôsoboch spracovania mohli podľahnúť strate účinnosti.

Produkty biofermentácie

Spracovanie jednotných komponentov citlivých na vyššie teploty prebieha na plnohodnotnom princípe pod 40°C tak, aby boli ochránené výživné látky ako sú vitamíny, enzýmy, slizotvorné látky a sekundárne rastlinné látky, ktoré potom môžu byť koni podané ojedinelým spôsobom.

Hospodárnosť

Hlavné krmiva St. Hippolyt môžu byť použité veľmi hospodárne a úsporne. Ich vysoká stráviteľnosť a bohatosť na výživné látky nasycuje a dlhodobo vylepšuje trávenie vlákniny. Ich vysoký podiel organicky viazaných vitálnych látok vedie už pri malých množstvách k postačujúcemu pokrytiu potreby koňa.


Vývoj spoločnosti St. Hippolyt nikdy nespí. Receptúry sú trvale prispôsobované potrebám a vylepšované podľa najdôležitejších a najnovších vedeckých poznatkov.